O mnie

O mnie słów kilka...

Moja twórczość choć wydaje się różnorodna ma pewien wspólny mianownik – ludzką psychikę. Od zawsze fascynował mnie  mózg, jego działanie i to w jaki sposób i dlaczego odbiera rzeczywistość. Działanie tego niewielkiego i wielkiego zarazem organu ludzkiego, stanowi jedną z największych i najtrudniejszych do rozwiązania zagadek. 

Jako, że moją pasją od dziecka było pisanie najróżniejszych historii - zarówno naukowych jaki i przygodowych - postanowiłem połączyć obie te pasje i zacząłem tworzyć. Spod mojej ręki wyszły nie tylko książki psychologiczne - popularno-naukowe - lecz także kryminały i powieści akcji. Dlaczego? Ponieważ obie te dziedziny są... nieodłącznie związane z ludzką psychiką. 

Na mojej stronie znajdziesz nie tylko powieści kryminalne, które dostarczą Ci rozrywki i dreszczyku emocji, lecz także specjalne treningi z zakresu technik relaksacji czy mindfulness, dzięki którym idealnie odprężysz się po ciężkim dniu i w czasie wolnym. 

Często słyszę pytanie czym się zajmuję poza tworzeniem i co właściwie robię. Dla dociekliwych - choć do czytania moich książek te informacje niezbedne nie są - jestem dr n. humanistycznych, autorem publikacji naukowych z obszaru psychologii, socjologii, socjotechniki, wykładowcą akademickim, dziennikarzem telewizyjnym przez kilkanaście lat związanym z Telewizją Polską. Na polskim rynku wydawniczym najczęściej kojarzonym z książkami „Mózg – Rozwiń swój potencjał” i "Elementarz Kobiety Bezpiecznej". Jestem pomysłodawcą ogólnopolskich kampanii społecznych takich jak Kobieta Bezpieczna, Bezpieczna Nastolatka, Miasto bez Stresu.

Jestem także psychoterapeutą specjalizującym się w leczeniu chorób psychosomatycznych. Pracuję z lękiem, zaburzeniami poczucia wartości, zaburzeniami snu, stresem, PTSD, nerwicami, zaburzeniami odżywiania. Często wykorzystuję najnowsze metody terapeutyczne w tym terapię pozytywną, prowokatywną, hipnoterapię i fototerapię.

Prywatnie uwielbiam fotografować. Przez kilka lat prowadziłem projekt Ogólnopolski Maraton Fotograficzny. Dziś po latach przerwy wróciłem także do tworzenia muzyki i gry na gitarze.

Mogę pisać jeszcze wiele ale jeśli będziesz chciał spojrzeć na świat moimi oczami zrobisz to słuchając, czytając i oglądając  to co tworzę.. Moje przemyślenia znajdziesz w zakładce: W mojej głowie ...
 

(c) 2021, MGC wszelkie prawa zastrzeżone